Ознака: ослободен

Македонија

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор во кој беше седум месеци, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укина мерката и му одреди […]

Македонија

Ослободен од притвор Јахи Јахиу 

Јахи Јахиу, државениот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација  е ослободен од притвор, јави “Тетовасот“. По наредба на шефицата на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и […]

Балкан Вести

Ослободен грчкиот бизнисмен киднапиран пред осум дена

Грчкиот бизнисмен, кого на 27 декември минатата година го киднапираа четири непознати лица денес беше ослободен, објавија грчките медиуми. Како што јави дописничката на МИА од Атина засега ниту официјално, ниту […]

Македонија

Сопственикот на менувачницата ослободен од вина за убиството

Основното јавно обвинителство ја отфрли кривичната пријава против сопственикот на менувачница во Кисела Вода кој пред една година ги уби двајцата разбојници кои сакале да го ограбат. Кривичната пријава е […]