Ознака: ослободување

Вести

„Тетовски јуриш кон вечноста“ – 76 години од ослободување на градот

„Почитувани тетовчани, Организацијата на Сојузот на борците од НОБ и граѓаните продолжувачи од Тетово Ве повикуваат во предвечерието на 19 Ноември – Денот на ослободувањето на нашиот град Тетово, на […]

Македонија

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

Денот на ослободувањето на Скопје, 13 Ноември, денеска ќе биде одбележан со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се сретне со претставници на Градскиот одбор […]

Вести

НЕМА КАДЕ: Дрогиран терорист не сфаќа дека го заробиле војници на Асад

Прегазен е терористичкиот центар во Алепо. Она што се сметало за неосвоива тврдина се сруши за неколку дена на сириската офанзива.Кон уништувањето на терористите допринеле и внатрешните борби помеѓу различните […]

Локална самоуправа

Општина Берово го слави Денот на ослободувањето на градот

Општина Берово денеска го слави 23 август – Денот на ослободувањето на градот.По тој повод делегации на општина Берово, Сојузот на борците и политичките партии положија свежо цвеќе на споменикот […]