Ознака: осминафинале

Меѓународен фудбал

Распоред за осминафиналето на ЕУРО 2016

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло во Е групата, познати се двојките кои ќе играат во нокаут фазата на Европското фудбалско првенство во Франција.Актуелниот шампион Шпанија ќе се сретне […]