Ознака: особини

Хороскоп

АРАПСКИ ХОРОСКОП: Арапите веруваат дека секој човек поседува особини на некое оружје. Кое е вашето?

Арапите веруваат дека секој човек има особини кои се карактеристични за некој вид оружје. Овој хороскоп се базира на агресивност, мудрост, одбрана, рамнотежа, фатализам и еволуција.Хороскопот е едноставен и при […]

Живот

10 клучни особини на добрите родители

Многу од проблемите со кои се соочуваме денес, се резултат на одредени пропусти во нашето воспитување, а тие пак настанале од проблемите во воспитувањето на нашите родители. Психологот Лион Селцер […]

Хороскоп

Хороскопскиот знак кој има најголема шармантност и интелигенција

Хороскопскиот знак кој има најголема шармантност и интелигенција Кога ќе се спомне овој знак, поголемиот дел од луѓето најпрво помислуваат на дволичност. Но, неговата личност има многу повеќе слоеви. Како […]

Занимливости

Лошите особини на хороскопските знаци! Обавезно четиво

Секој хороскопски знак си има свои лоши особини и карактеристики, кои се прикажуваат во одредени моменти во поголема или помала мера. Ако не знаете како другите ги гледаат вашите особини […]

Живот

Овие 9 работи прават да бидете помалку атрактивни за другите

Без разлика дали сте во врска или не, сите луѓе сакаат да привлекуваат внимание и да бидат атрактивни за другите. А, бројните истражувања покажаа дека не е важно како изгледате, […]

Хороскоп

Нежни, искрени и правични: Овој хороскопски знак е најдобар и често е несфатен

Кога доаѓа до тоа се да биде под контрола, Вагата ја превзема главната улога. Мирољубив и правичен, овој знак мрази да биде сам.Партнерството е многу важно за Вагата, особено она […]

Љубов и секс

Ова се женските особини поради кои мажите ја прекинуваат врската..

После раскинувањето жените често се прашуваат каде погрешиле. До тогаш на тоа и на слични прашања одговарале стручњаци, но конечно проговореа и мажите. Истражувачи од Универзитетот во Брисбејн разговарале со […]