Ознака: особини

Хороскоп

Отмен,аристократски а понекогаш бунтовник: Само среќници се родени во овој знак!

Овој знак,како и Јупитер,неговата планета претставува моќ,успех и уживање…Во прашање е Стрелецот! Тоа е огнен знак кој претставува далечина,патувања,космополитски дух и висока морална начеа.Неговите припадници се енергични,отворени,не остануваат покрај партнерот […]

Живот

Ако вашиот партнер ги има овие 4 особини,големи се шансите дека ќе ве изневери!

Најголемиот непријател на секоја врска е неверството.Сепак постојат личности кои едноставно не успеваат да одолеат,па поедини истражувања открија дека ова има поврзаност со некои вродени особини.Се работи за некои навики […]

Хороскоп

Најкраткиот хороскоп на светот: Се што морате да знаете за секој знак во 3 зборови

Ѕвездите знаат се за нас и поприлично опширно можат да ни објаснат се. Меѓутоа, што ако ви кажеме дека секој знак може да биде опишан само во неколку зборови?Ѕвездите знаат […]

Хороскоп

Еве ШТО ги возбудува хороскопските знаци!

Астролозите се убедени дека секој хороскопски знак е склон кон различни фетиши и сексуални игри.Овен Припадниците на овој хороскопски знак најмногу ги возбудува ненадеен утрински секс и кога партнерот за […]

Хороскоп

Ова е најдобрата особина на вашиот хороскопски знак!

Ова е најдобрата особина на вашиот хороскопски знак!Секој знак има нешто по што е познат:  Овен-самоувереност Бик-уникатност Близнаци- комуникативност Рак-емотивност,грижливост Лав-доверливост Девица-знаат во секое време што да кажат Вага-љубезност Скорпија-зрачат […]

Хороскоп

Чувајте се од нив: Овие знаци делуваат како добри луѓе, но животот ќе ви го направат пекол

Веројатно често ви се случува некој да ве изнанади со својат постапка, а на тоа не сте се надевале. Сте мислеле дека е „душа од човек“, и блага и нежна […]

Хороскоп

Овие хороскопски знаци се „ЖИВ ОГАН“ во кревет!

Астролозите тврдат дека хороскопските знаци до некоја мера влијаат врз карактерот, па врз основа на тоа се открива и какви се хороскопските знаци во кревет.Овен – личност од акција Како […]