Ознака: осомничени

Македонија

За криумчарење мигранти осомничени тројца пакистански и еден македонски државјанин

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поведе истражна постапка против четири лица, тројца пакистански и еден македонски државјанин, за криумчарење мигранти. На тројца од осомничените им е […]

Црна хроника

Уапсени седум осомничени за инцидентот во Шуто Оризари

Седуммина осомничени се уапсени за нападот над двајца полицајци во скопската населба Шуро Оризари од толпа жители во доцните вечерни часови во понеделникот, откри министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. […]

Вести Македонија

За осомничените во „Поштенска банка“ нема притвор

Судијата Седат Реџепаѓиќ на претходна постапка по рочиште од девет часа, одлучи да не им определи притвор на тројцата осомничени, пренесува Макфакс. Наместо тоа, на Коле Смилевски судот му го […]

Вести

Уапсен втор осомничен за убиството на новинарката Маринова

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера. Вториот осомничен, човек […]

Вести

Шпанската полиција ги соопшти имињата на осомничените за нападите во Барселона и Камбрилс

Шпанската полиција синоќа ги соопшти имињата на осомничените Мароканци за нападите изведени во Барселона и Камбрилс, во кои 14 лица го загубија животот и повеќе од 100 беа повредени.Каталонската регионална […]

Сцена

Убиецот на Јелена е од семејството: Полицијата ги притисна нив двајца…

Убиството кое го потресе регионов се случи пред пет месеци, а уште никој не е осомничен и приведен.Полициските оперативци завчера им соопштија на Милош и Владимир Марјановиќ дека знаат дека […]

Вести

Француската полиција побара бришење на снимките од масакрот во Ница

Единица на француската полиција за борба против тероризмот од властите во Ница побарала да ги избришат снимките од камерите што го покриваат шеталиштето на која беа убиени повеќе од 80 […]

Вести

Фатени се соучесниците на монструмот од Ница!

Француското Јавно обвинителство доцна синоќа соопшти дека покренало обвиненија против пет лица поради вмешаност во нападот во Ница, при кој осомничен исламист со камион влета во толпа луѓе убивајќи 84 […]