Ознака: осомничен

Македонија

Притвор за осомничениот за убиството на 17- годишниот Никола Христовски

Притвор во траење од 30 дена му е определен на осомниченот за убиството на 17- годишниот Никола Христовски, што се случи завчера во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром, соопшти […]

Црна хроника

Приведен неготинец осомничен за убиство

Обвинителството поднесе кривична пријава за за кривично дело „убиство од небрежност“ против 44-годишно лице (Д.К.) од Неготино. На 20 април годинава во Неготинското село Тимјаник Д.К. го убил 50-годишниот (Ј.Д.), […]

Црна хроника

Полицијата на нозе трага по скопјанец, осомничен за убиство на поранешната партнерка

Како што информираат оттаму, првично било пријавено дека жената настрадала во сообраќајна несреќа, откако жители на Гостивар забележале возило како го напушта месотото на кое веднаш потоа биле пронајден трупот. […]

Вести

Британската полиција уапсила и втор осомничен за нападот во лондонското метро

Во рамки на истрагата за петочниот бомбашки напад во лондонското метро, кога беа повредени најмалку 30 лица, британската полиција уапсила и втор осомничен, наведуваат британските медиуми, повикувајќи се на полицијата.Во […]

Вести

Уапсен осомничен за поврзаност со нападот во лондонското метро

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила едно 18-годишно момче, под сомнеж дека е поврзано со вчерашниот бомбашки напад во лондонското метро, при што беа повредени 29 лица.Британскиот национален координатор за […]

Црна хроника

Истражна постапка за осомничениот за ПОЛОВ НАПАД ВРЗ ДЕТЕ во Скопје

Скопското Јавно обвинителство наредило спроведување истражна постапка за лице осомничено за полов напад врз дете во Скопје, а судија на претходна постапка на осомничениот му определил 30 дена мерка притвор.– […]

Вести

Судот го укина домашниот притвор на осомничениот од „Транспортер“

Укинат е домашниот притвор на осомничениот од „Транспортер“.Судија на претходна постапка постапи по предлогот на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското […]