Ознака: оставка од Заев

Македонија

Села бара оставка од Заев и експертска Влада

Премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка Влада, побара лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села по бегството на експремиерот Никола Груевски. Истовремено тој побара одговорност […]