Ознака: оставки

Избор на уредникот

Функционер од ВМРО ДПМНЕ Кавадарци си даде оставка, ДПМНЕ шанси нема покрај Митко Јанчев таму!

Се редат оставки. И се троши ионака истрошената инфраструктура на Мицковски. Тој пак се обидува од петни жили да зборува за екомонијата за да не ги нервира Жбогар и Хан. […]

Коментари

Мицковски и дал на Дани една недела да мисли како него или аут!

Вечерва можевме да чуеме мошне шокантни изјави на Рангелова. Таа како да не беше ни свесна што се кажува. И си ја отвори душичката. Досега непознати работи излегоа од мрачните […]

Коментари

Раскол во пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Слабото лидерство, перењето од одговорност, немањето јасна претстава каде оди партијата конечно го земаат својот долг во последниот бастион што некогашната најјака партија во Македонија го имаше по паѓањето од […]

Вести

Паѓа Владата на Рама!

Задоцнет потег на Еди Рама со смена на министерот на  МВР, Саимир ТахириБерлин бара повеќе од 12 месеци смена на министерот на  МВР заради неговите врски со нарко мафијата и […]