Ознака: останува во притвор

Македонија

Боки 13 останува во притвор, Апелацискиот суд го отфрли барањето

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“ останува во притвор. Апелацискиот суд не го прифати барањето на одбраната за укинување на мерката притвор, иако отпадна можноста за влијание […]

Македонија

Судот ја одби жалбата, Јанева останува во притвор

Кривичниот суд и ја отфрли жалбата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за определениот 30-дневен притвор, потврдија за МИА од Кривичниот суд. Судот синоќа одреди триесетдневен притвор за специјалната јавна […]

Македонија

Апелација ја отфрли жалбата, Спиро Ристовски останува во притвор

Поранешниот министер Спиро Ристовски, кој е еден од осомничените како организатор на настаните на 27. април во Собрание во 2017 година, минатата недела на јавна седница бараше од судиите да […]