Ознака: осудените

Македонија

Осудените од Диво Насеље не и дозволија на судијката да зборува на македонски

Со една минута молчење во знак на почит за пaднатите другари во населбата Дивo Наcеље, започна сyдската pасправа во Апелациониот сyд во Скопје во случајот „Дивo Насеље“. Сyдењето започна во […]

Македонија

Владата ќе ги обештети осудените во случајот “Сопот“ со 1,2 милиони евра

Со 1.200.000 евра државата ќе ги обештети осудените во судскиот предмет “Сопот“. Шестемина осудени во следниот период ќе добијат по околу 200 илјади евра. Откако СЈО во март минатата година […]