Ознака: отварање

Вести

КАФАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 18 ЧАСОТ СЕКОЈ ДЕН ОСВЕН НЕДЕЛА И ТОА САМО НА ТЕРАСИТЕ, А СВАДБИ И КРШТЕВКИ НЕМА ЗАСЕГА

Кафаните ќе работат до 18 часот секој ден освен недела и тоа само на терасите, а свадби и крштевки нема засега. Полицискиот час кој што сега е актуелен ќе остане […]

Балкан

Денес теретаните, од понеделник кафаните, потоа и трговските – што сè и кога се отвора во Србија

Србија досега има евидентирано 8497 заразени лица со коронавирус, 168 починати и 1260 излечени граѓани. Во изминатите 24 часа, тестирани се 5446 лица, од кои бројот на позитивни на вирусот […]

Балкан

Грција во јули ќе ги отвори границите за туристите но не за сите земји, дали Македонците ќе можат да уживаат на грчкото крајбрежје?

Се стремиме да можеме да отвориме во некој момент во јули. Ова, не може да биде за сите земји, за сите дестинации, го признавам тоа, но би требало барем да […]

Сцена

Луксуз вреден милион евра, Саша Ковачевиќ отвори ресторан во Белград

Поп ѕвездата Саша Ковачевиќ отвори ресторан во Нов Белград, а во него вложи повеќе од милион евра. Меѓутоа, бидејќи најголем проблем бил персоналот, односно добри готвачи и келнери тој одлучил […]

Вести

Конечно се отвора најдолгиот мост што минува над море

Мостот долг 55 километри кој ги спојува Хонгконг и Макао со континентална Кина, конечно ќе биде отворен за јавноста. Дваесет милијарди долари вредниот мост чија изградба беше започната пред девет […]