Ознака: откажана

Македонија

Владата ја откажа лидерската средба, одбива да прифаќа ултиматуми

Владата на Македонија денеска преку соопштение информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската средба закажана за денеска и дека таа нема да се одржи. […]

Сцена

Лејди Гага ја одложи венчавката- еве ја причината

Лејди Гага ја одложи венчавката поради филмот. Гага, добитничка на „Златен глобус“ за улогата во „Американска хорор приказна”, веќе неколку месеци го промовира филмот „Ѕвездата е родена“. Пејачката воопшто не […]