Ознака: Откажани летови

Балкан

“Адриа ервејс“ привремено ги откажа сите летови од и до Скопје

Словенечката авиокомпанијата “Адриа ервејс“ привремено ги прекинува сите летови од своите бази во Љубљана, Приштина и Тирана, а соодветно на тоа и сите летови до и од аеродромот во Скопје. […]

Македонија

На скопскиот аеродром дел од летовите откажани, дел ќе доцнат

Иако утринава до 08:00 часот беа реализирани сите планирани полетувања и слетувања на скопскиот аеродром и денес авиосообраќајот се одвива отежнато. Дел од летовите се откажани, а дел од оние […]

Вести

Откажани летови поради снежно невреме во Јапонија

Најмалку 150 летови се откажани на меѓународниот аеродром во Токио поради обилни снежни врнежи, а не се лета ниту на главните домашни линии.Околу 50 автомобили се заглавени и неможат да […]

Вести

Откажани над 170 летови поради невреме во Амстердам

Невреме проследено со силен ветер, предизвика прекини на сообраќајот на аеродромот Схипхол во холандскиот град Амстердам.Ветерот дува со брзина до 120 километри на час, поради што аеродромската управа откажа 176 од […]

Вести

Откажани 170 летови на аеродромот во Франкфурт

Најголемиот германски аеродром, Франкуртскиот денеска откажа 170 летови поради снежно невреме.Одложени биле летови до Берлин, Хамбург, Минхен, Виена и низа други градови. Состојбата е дополнително влошена со откажувањето на летови […]