Ознака: отпад

Занимливости

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки Од станот биле изнесени 1.300 вреќи ѓубре! Отстранувањето на сметот е платено околу 200.000 денари! Библиотекарка и нејзината ќерка, со пречки во […]

Живот

Скопјани ја прославија Новата година, зад себе оставија 40 кубни метри отпад

Додека јас и останатите, да не навредувам какви уште на првиот ден од новата година, со денови ја носам обвивката од бонбона во чанта или во џебот од палтото повеќето, […]

Вести

Тетово се гуши во отпад

Состојбата во Тетово станува алармантна. Градот се гуши во отпад, а општината и Владата се глуви за овој проблем.Граѓаните на Тетово стравуваат за своето здравје и повикуваат од локалната власт […]

Локална самоуправа

Во општина Кисела Вода кабаст отпад ќе се собира и овој петок и сабота

Во општина Кисела Вода кабаст отпад ќе се собира и овој петок и саботаСо цел да им се излезе во пресрет на граѓаните, минатонеделната акција за собирање на кабаст отпад […]

Вести

Тодоров: На само неколку километри од центарот на Куманово река е место за отпад

Местото каде се влеваат реката Кумановка и Липковка е место каде се фрла отпад, а локалната власт не превзема никакви мерки по однос на хоророт кој се случува тука.Местото е […]

Локална самоуправа

Во општина Кисела Вода собрани 36 кубни метри кабаст отпад

Oпштина Кисела Вода, преку секторот за Месна самоуправа и соработка со НВО и ЈП Комунална хигиена на 14 и 15. 10. 2016 година, спроведе акција за собирање на КАБАСТ отпад  […]