Ознака: отштета

Македонија

Верушевски бара 71 илјади евра отштета од државата

Поранешниот разузнавач и советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски во тужба пред Основниот граѓански суд Скопје бара отштета од државата во висина од четири милиони и 104 […]

Македонија

Автобусот на “Дурмо турс“ бил осигурен-на патниците им следува отштета

Директорот на осигурителната компанија “Еуросинг“, преку која бил осигурен автобусот на “Дурмо турс“ кој се преврте кај село Ласкарце, ги повикал семејствата на загинатите, но и на повредените што побрзо […]

Вести

Донесен ребалансот на Буџетот!

Собранието на Република Македонија во попладневниот дел од денешната расправа по дневниот ред на 117-тата  седница едногласно со 82 гласа „за“ го донесе ребалансот на Буџетот за 2016 година со […]

Балкан

Уапсен е најголемиот Фејсбук хакер на Балканот: Еве што им правел на профилите!

Поради сомнеж дека постојат повеќе оштетени, полицијата ги повикува граѓаните кои на тој начин се измамени директно да се јават на полициските службеници.Припадниците на Министерството за внатрешни работи го уапсиле […]

Вести

Груевски изврши обиколка на теренот во Стајковци и Сингелиќ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски доцна синоќа изврши обиколка на теренот во Стајковци и Сингелиќ, каде лично се запозна со ситуацијата и согледа како напредува расчистување и санирањето на штетите […]

Вести

Груевски излезе на терен: Максимални напори за санација на штетите

Околу илјада куќи биле поплавени во Инџиково за време на саботното невреме во Скопје, а жителите денеска побараа што поскоро повторно да бидат приклучени во електроенергетскиот систем, бидејќи електричната енергија […]