Ознака: Охрид-Кичево

Македонија

Кипер удри во надвозник на автопатот во изградба Охрид – Кичево

Камион кипер на фирма подизведувач на градежните активности на автопатот Охрид- Кичево, удри во новоизграден надвозник над коловозот, кај селото Песочан. Се работи за невообичаена случка, кога товарнот дел на […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка кај Ново село на патот Охрид – Кичево

Според првичните информации, до несреќата дошло при судар на камион и патничко возило „Ауди“ со кавадаречки регистерски ознаки. На местото на сообраќајната несреќа, на магистралниот пат Охрид – Кичево излегле екипи […]

Македонија Црна хроника

Еден загинат, пет лица повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Едно лице го загуби животот, а пет се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која се случила околу 01,25 часот по полноќ на магистралниот пат Охрид-Кичево меѓу товарно […]