Ознака: Охриѓани

Вести

Санкции за охриѓани кои изнајмиле станови, а ги прекршиле препораките

Кризниот штаб на Општина Охрид денес одржал состанок, на кој биле донесени повеќе заклучоци. На истиот присуствувал и раководителот на Подрачната единица на Државен инспекторат во Охрид. Од таму информираат […]

Магазин

Еве како планираат охриѓани да ја пречекаат Тамара на нејзиниот концерт во Антички театар

  Револтирани од вчерашното сквернавење на химната на Република Македонија на прославата во Американската амбасада од страна на Тамара Тодевска, охриѓани оодлучија да и приредат “топол“ пречек. Таа ќе оддржи […]

Вести

Охриѓани масовно и денес на марш: Да го заштитиме јазикот, културата, државата

Граѓани на Охрид вечерва повторно со марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, со цел да ја искажат, како што велат, својата […]