Ознака: Павле Богоевски

Вести

Павле Богоевски во самоизолација поради МОЖНА изложеност на КОРОНА

Павле Богоевски во самоизолација поради МОЖНА изложеност на КОРОНА, како што самиот изјави на својот Фејсбук профил. Друштво, Наредниве две недели ќе можете да ме добиете само по телефон или […]

Македонија

Артан Груби ја поздрави оставката на Павле Богоевски

Пратеникот од редовите на ДУИ, Артан Груби ја поздрави одлуката да поднесе оставка на неговиот колега Павле Богоевски. – Изразувам жалење за состојбата на блискиот член на семејството и му посакувам […]

Македонија

Павле Богоевски си поднесе оставка

Претседателот на собраниската Комисија за мандатни прашања, Павле Богоевски си поднесе оставка од пратеничката функција. По оставката на претседателот Богоевски седницата на комисијата е прекината, а со неа во иднина ќе […]

Македонија

Тасевски: Павле Богоевски треба да понесе одговорност

Аферата со пратеникот Павле Богоевски не стивнува. Уште од појавувањето на видеото во кое се слуша разговорот на Богоевски, актерот Сашо Тасевски постојано го коментира односот на пратеникот, во очекување […]

Македонија

По скандалот со дрога на пратеникот Павле Богоевски се огласи министерот Спасовски

Случајот со пратеникот Павле Богоевски Министерството за внатрешни работи ќе го третира како и секој друг счучај за кој е покрената истрага, затоа што, пред сè, сите сме граѓани на оваа […]

Вести

Пратеникот на СДСМ Богоевски со „весело“ друштво се заканувале и лумпувале во кафеана

Неполн месец на власт, а функционерите на СДСМ почнаа да си го покажуваат вистинското лице. Во саботата пред полноќ во делчевската кафеана „Антика“ Павле Богоевски во друштво со нивните делчевски […]

Вести

Павле Богоевски- платеник на Сорос, кој се прикажува за борец за човекови права

Павле Богоевски беше еден од најактивните учесници на „Шарената револуција“, која причини сериозна материјална штета од неколку стотици илјади евра на објектите низ центарот на Скопје и го блокираше центарот […]

Вести

Илиевски до Богоевски: Кога постоела проценка за ризик, зошто не го изведовте државниот удар во 2 попладне?

Богдан Илиевски еден од иницијаторите на „За заедничка Македонија“ и Павле Богоевски, актуелен пратеник од СДС и активист во Шарената револуција повторно ги соочуваат аргументите во дебатната емисија „Само вистина“ […]

Вести

Вељаноски го замолкна Богоевски: Милионските штети од вашата Шарена револуција ги плаќаат сите граѓани

Со Шарената револуција, два пати беше оштетен овој законодавен дом. Првиот пат се плати штета од 600.000 денари, вториот пат од 1 милион 200 денари кои ги платија граѓаните на […]

Вести

Павле Богоевски призна дека пласира лаги преку Собраниската говорница

Пратеникот на СДСМ  Павле Богоевски, користејќи го пратеничкиот имунитет ја злоупотреби Собраниската говорница да пласира лаги во јавноста без да понесе одговорност, за истите тие лаги ведаш да се прошират […]

Вести

Богоевски: Едвај чекам да ја платам цената за коалицирањето со ДУИ

Пратеникот од СДСМ и предводникот на таканаречената револуција-Шарена револуција која што две години уништуваше се што е македонско денес од собраниската говорница изјави дека одвај чека да ја плати цената […]

Вести

Дамовски и Илиевски демонстративно ја напуштија „Топ тема“, откако со факти ги разобличија Богоевски и Маричиќ

Членовите на иницијативата „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски вечерва во емисијата Топ-Тема на телевизија Телма беа приморани да ја напуштат емисијата откако соговорниците Павле Богоевски и Бојан […]