Ознака: падобран

Вицотека

Вицот за Трамп кој е најпопуларен во светот: Си биле Трамп, папата, Леброн и 10 годишно дете

Си биле Доналд Трамп, Папата, Леброн Џејмс и 10-годишно дете. Се возеле во авион кога тој наеднаш почнал да се руши. Нема начин да се спасат освен да скокнат со […]

Видео

ЛУДИЛО! Скокнал од 7.500 метри без падобран: Погледнете КАКО се приземјил!

Лук Ајкинс, е првиот човек на светот кој скокнал од оваа висина без падобран.Тој скокнал од авион и поминал две минути во слободен пад. Иако многумина се плашеле за него, […]