Ознака: пазуви

Фото

Повеќе од 250 пријатели ја избришале од Фејсбук поради оваа фотографија!

Девојка по име Стефани одлучила да биде поинаква од тоа што луѓето ја имаат навикнато.Имено, таа решила да му каже збогум на бричот и да не се бричи под пазувите подолго време. […]

Занимливости

Видео: Никогаш повеќе СМРДЛИВ ПАЗУВ: Отстранете ги влакната под пазувите за само 2 минути!

Кажете им збогум на влакната под пазувите.  Како и на секој дел од вашето тело, така и на вашите пазуви им треба редовна нега и хигиена. Всушност постојат неколку козметички […]

Живот

Зошто би требало веднаш да ставите вода за плакнење уста под пазувите

Звучи тотално  лудо , но  резултатот  е толку  добар  што  жените ширум светот секојдневно го практикуваат овој трик.Дали некогаш ви  се случило  да снемате дезодоранс токму кога надвор е 35 […]

Живот

Кажете им збогум на испотените пазуви ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ!

Понекогаш дури ниту најјакиот дезодоранс не е делотворен против непријатниот мирис. За среќа решението се крие во кујната…Лимонов сок Не само што лимоновиот сок можете да го најдете насекаде, туку […]