Ознака: Палестина

Вести

Израелски снајперист објави фотографија со палестинско дете на нишанот

Израелски снајперист предизвика контроверзи, шок и згрозување ширум светот откако на онлајн сервисот Инстаграм објави фотографија на која може да се види како држи на нишан палестинско дете. Откако фотографијата […]

Занимливости

Невкусно фото: Израелски снајперист фотографираше дете држејќи го на нишан

Еден израелски војник изнуди бесни реакции низ целиот свет откако на инстаграм објави фотографија на сликана низ неговиот нишан кој е вперен во главата на едно палестинско дете. Фотографијата што […]

Вести

Израел ги блокираше средствата за Палестинците

Израелската влада во неделата објави дека го блокираше трансферот на финансиските средства што ги собира Израел за Палестинската самоуправа откако на Генералното собрание во Обединетите нации во четвртокот беше изгласан […]

Меѓународен фудбал

Кристиано Роналдо им помага на децата во Палестина

Напаѓачот на Реал Мадрид ја продаде „Златната Копачка“ а сите пари од продажбата им ги подари на децата во Палестина. Португалецот Кристиано Роналдо е познат по својата хуманост. Овој пат […]