Ознака: Памук кале

Занимливости

Еве како изгледало Мермерното езеро без вода!

Прилепското мермерно езеро сместено над селото Беловодица деновиве е вистинска атракција и супер разладување за прилепчани.Езерото предизвика огромно внимание кај медиумите, кои секојдневно известуваат за стотината посетители што се искачуваат […]