Ознака: Паника

Сцена

Вики Миљковиќ во паника: Член од семејството е заразен од корона?

Пејачката Вики Миљковиќ овие денови поминува низ стресен период затоа што нејзиниот брат кој живее во Ниш е тестиран на коронавирус, пишува ало.рс Имено, извор тврди дека тој имал симптоми […]

Вести

Американците не купуваат тоалет хартија, почнаа да купуваат ОРУЖЈЕ (ФОТО)

Американците не купуваат тоалет хартија, почнаа да купуваат ОРУЖЈЕ (ФОТО) Како што ќе можете да видите од фотографиите подолу америте почнаа да се самонаоружуваат. Огромни редици има пред продавниците за […]

Вести Видео

Конференција за печат на Филипче (15.3.2020) – нема место за паника!!

Нема место за паника, рече Филипче на денешната прес-конференција за состојбата со коронавирусот кажа дека во државата има 120 респиратори, а потоа им се заблагодари на приватните болници кои на располагање […]

Вести

Директорката која има коронавирус била на свадба кај Љупчо Николовски?

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски пред неколку дена правеше свадба. Меѓу гостите беа високи функционери на СДСМ, но и директорката на Кожна клиника за која денес беше потврдено дека […]

Живот

Психолог тврди: Родителите се поголеми паничари од децата

Словенечкиот клинички психолог Александер Задел истакнува два екстрема во родителството: родители со очекувања кои многу бараат и претерано заштитнички настроени родители кои долгорочно претставуваат најголема опасност за децата бидејќи не […]

Сцена

Емина во паника: Откри каква грешка направила во Италија во екот на коронавирусот

Откако Коронавирусот официјално се појави и на Балканот се огласи и српската пејачка која неодамна беше на одмор во Италија. -Еј луѓе сега е десет часот навечер во Истанбул. На […]

Сцена

Српска пејачка доживеала напад на паника поради Кинези во авионот- кога ќе дознаете како се штитела од коронавирусот сѐ ќе ви стане јасно

Не е тајна дека српската пејачка Рада Манојловиќ речиси секој викенд го поминува во авион и на аеродром бидејќи има настапи на секаде ширум Европа и светот. Српските медиуми овие […]

Вести

Италијанците на нозе, хаос во маркетите, коронавирусот ги испразни полиците

Во неколку италијански помали места во регионите Ломбардија и Венето, каде вкупно живеат околу 50.000 жители од вчера на сите е строг карантин. Затворени се продавниците, рестораните, баровите, миси не […]

Македонија

Пописот на облека на Боки 13 создаде паника во УБК

Истражителите на шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска која ја води истрагата за „Рекет“, ја дигнале на нозе Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) кога фатиле да изнесуваат […]

Вести

Паника во Мелбурн: Уапсен маж пред црква

Еден маж е уапсен во близина на англиканската црква Света Марија во северниот дел на Мелбурн, при операција на австралиската полициска единица за борба против тероризмот. Според полицијата, нема никакви […]

Македонија

Поплава во зградата на МТВ, се стравува да не избие пожар

Утринава во зградата на Македонска радио телевизија се случи поплава. Вода тече низ зградата од замрзнати и пукнати цевки од горните катови по скалите, што предизвика вознемиреност и паника кај вработените. […]