Ознака: Паника

Вести

СЗО во паника: Коронавирусот брзо се шири, зимата може да биде сурова

Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека Ковид-19, болеста која е предизвикана од коронавирусот, со загрижувачка брзина се шири во некои делови од северната хемисфера, на неколку месеци од почетокот на […]

Сцена

Вики Миљковиќ во паника: Член од семејството е заразен од корона?

Пејачката Вики Миљковиќ овие денови поминува низ стресен период затоа што нејзиниот брат кој живее во Ниш е тестиран на коронавирус, пишува ало.рс Имено, извор тврди дека тој имал симптоми […]

Вести

Американците не купуваат тоалет хартија, почнаа да купуваат ОРУЖЈЕ (ФОТО)

Американците не купуваат тоалет хартија, почнаа да купуваат ОРУЖЈЕ (ФОТО) Како што ќе можете да видите од фотографиите подолу америте почнаа да се самонаоружуваат. Огромни редици има пред продавниците за […]

Вести Видео

Конференција за печат на Филипче (15.3.2020) – нема место за паника!!

Нема место за паника, рече Филипче на денешната прес-конференција за состојбата со коронавирусот кажа дека во државата има 120 респиратори, а потоа им се заблагодари на приватните болници кои на располагање […]

Вести

Директорката која има коронавирус била на свадба кај Љупчо Николовски?

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски пред неколку дена правеше свадба. Меѓу гостите беа високи функционери на СДСМ, но и директорката на Кожна клиника за која денес беше потврдено дека […]

Живот

Психолог тврди: Родителите се поголеми паничари од децата

Словенечкиот клинички психолог Александер Задел истакнува два екстрема во родителството: родители со очекувања кои многу бараат и претерано заштитнички настроени родители кои долгорочно претставуваат најголема опасност за децата бидејќи не […]

Сцена

Емина во паника: Откри каква грешка направила во Италија во екот на коронавирусот

Откако Коронавирусот официјално се појави и на Балканот се огласи и српската пејачка која неодамна беше на одмор во Италија. -Еј луѓе сега е десет часот навечер во Истанбул. На […]