Ознака: Панос Каменос

Вести Регион

Каменос: Грција за 20 минути би ја зазела Македонија

Напаѓајќи го Преспанскиот договор во вчерашното интервју поранешниот грчки министер за одбрана, Панос Каменос кажа дека Грција за 20 минути би ја зазела Македонија, пишува “Катимерини“. “Ние не чувствуваме никаква […]

Вести Регион

“Независни Грци“ ја напуштаат Владата

Коалициониот партнер во грчката Влада, претседателот на “Независни Грци“ и министер за одбрана на Грција, Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја напушта владината коалиција. Најавата за напуштање […]

Вести Македонија

Договорот од Преспа веќе не важи во Грција?

Иако референдумот во Р. Македонија за прифаќање на Договорот со Грција и промена на Уставното име и измени на Уставот на Република Македонија пропадна власта се обидува институционално, преку Собранието […]

Вести

Каменос: Референдумот е неважечки поради нискиот одзив

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, денеска со твит го кажа својот став дека референдумот за промена на името во Поранешна Југословенска Република Македонија (ФИРОМ) е “неважечки” поради нискиот одзив, […]

Вести Регион

Каменос со ист став

Во интервјуто за ТВ “Антена“ коалициониот партнер во грчката Влада и министер за одбрана на Грција, Панос Каменос уште еднаш го повтори веќе кажаното на прес-конференцијата одржана минатата седмица во […]

Вести

Нема да има решение на името

Решение нема да се најде, вели министерот за одбрана на Грција и коалициски партнер во грчката влада Панос Каменос во интервју за радиото „Алфа989“. Лидерот на Независни Грци уште еднаш […]