Ознака: панталони

Мода

Најинтересниот тренд оваа сезона: Овие панталони со сигурност ќе ги обожувате

Оваа сезона на располагање имаме најразлични трендови, па секој може да пронајде нешто според својот вкус. Оваа година, повеќе отколку некогаш порано, модните дизајнери беа креативни и нѝ понудија безброј […]

Мода

Топли, удобни и елегантни: Овие панталони ќе бидат апсолутен хит оваа сезона

Постојат неколку модни парчиња без кои не можеме да ја замислиме својата гардероба без оглед на сезоната во која се наоѓаме и трендовите кои истата ги носи. Покрај класичната кошула, […]

Мода

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Понекогаш е потребен само еден мал, но неочекуван детаљ, за вашата комбинација да изгледа поинтересно и поразлично. Ова не е нешто ново бидејќи сите знаеме дека најинтересна е онаа облека […]

Сцена

Оливија Њутн Џон ги продава панталоните од „Брилијантин”

Актерката и пејачка Оливија Њутн Џон, најпозната по улогата во филмот „Брилијантин” каде глумеше покрај Џон Траволта, ќе продаде околу 500 свои предмети на аукција. Меѓу нив и славните црни […]

Мода

Како да носите панталони со висок струк ако имате кратко торзо?

Модата значително се промени кога станува збор за модните трендови: некогаш носевме плитки фармерки коишто откриваа голем дел од торзото, а денес го сменивме мотото: што подлабоко – толку подобро. […]

Магазин

Овие пантолони се хитот на летово: Блогерките ги рекламираат, но кој ќе има смелост да ги облече?

Ако ова што го гледате може да се нарече панталони, верувале или не ќе бидат најмодерни ова лето. Можеби на плажа во комбинација со костимот за капење се е дозволено, но […]

Мода

5 модели на панталони што летово ќе бидат попопуларни од фустанчињата и здолништата

Голем број жени за време на летните месеци ги туркаат своите панталони во задниот дел од шкафот, но изгледа дека оваа година правилата се менуваат. Летните панталони овозможуваат голем број […]