Ознака: парампарче

Сцена

Малата Џансу од Парампарче ќе доживее тешка судбина

Турската хит серија „Парампарче“ не случајно го носи овој наслов. Секоја следна епизода е ново „кршење“ на животите што ги имаат главните ликови од сценариото.Никогаш не би можеле да насетите што […]

Сцена

ВИДЕО: Погледнете го првиот бакнеж помеѓу Ѓулсерен и Џихан во „Парампарче“!

Конечно гледачите на турската хит серија „Парампарче“ мможат д аго видат првиот бакнеж помеѓу главните ликови.Доколку серијата „Парампарче“ ви стана омилена и секој ден ја чекате со нетрпение, тогаш ви […]

Сцена

Огромен пресврт во „Парампарче“: Нема да верувате што ќе ѝ се случи на Хазал!

Верните гледачи на популарната турска серија „Парампарче“ наскоро може да очекуваат вистински пресврт.Хазал ќе се скара со Дилара и ќе замине кај Ѓулсерен, а тие две ќе имаат сообраќајка. По […]

Сцена

И во реалноста се како татко и син во „Парампарче“: Вака Џихан го изненади Озан за родеден!

Актерите Бурак Тозкопаран и Еркан Петекаја кои во турската серија „Парампарче“ играат татко и син во улогите на Џихан и Озан, се блиски и на приватен план.Бурак и Еркан во […]

Сцена

Ова видео го немате видено: Актерите од хит серијата „Парампарче“ се весели пред камерите!

Турската хит серија „Парампарче“ го освои регионот поради сложената приказна и односите помеѓу ликовите.Актерот кој ја има главната улога во „Парампарче“,  како и убавите Дилара и Ѓулсерен и актерот кој […]

Сцена

Облеана во крв на сопствената венчавка: Ова е епизодата кога ја убиваат Ѓулсерен во серијата „Парампарче“

Откако излезе веста дека турската актерка Нургул Јесличај по снимањето на 52. епизода од серијата „Парампарче“ одлучи да ја напушти серијата, поради како што самата таа изјави, злоупотребување од страна […]