Ознака: паркирање

Вести

Кога скопјанка го носи своето дете прваче на настава- само во ова основно училиште се влегува со автомобил во училница

На социјалните мрежи утрово се појави фотографија која буквално ги револтира корисниците на социјалните мрежи. Имено на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќаен срам“ осамна фотографија од непрописно паркиран автомобил пред […]

Занимливости

Како се снаоѓаат битолчани во Скопје

Добро ни е позната изреката: Снајди се, па живеј! На инвентивноста сепак и нема крај. “Југо” со битолски регистарски таблички, паркирано пред една зграда во центарот на Скопје, заврши врзано […]

Фото

Џони Вајс Миливое паркира вака!

Пешачката зона и плоштадот во Скопје се претворени во автодрум и бесплатно паркиралиште. Истото , се чини се случува и на плоштадот ,,Скендербег“, во Старата скопска чаршија. Локалните власти од […]

Македонија

Со двојно повисоки цени за паркирање ќе се решава загадувањето во Скопје

Иако надлежните уверуваат дека преземаат мерки против енормното загадување на воздухот тие не се чувствуваат. Опасните ПМ 10 честички синоќа во Скопје достигнуваа концентрација над пет пати повисока од дозволената. Скопјани […]

Занимливости

Цела недела не можеле да се сетат каде го паркирале својот автомобил

Постар брачен пар го “изгубиле“ автомобилот на една недела. Хилда Фармер која има 79 години и нејзиниот партнер Емануел Елиот кој има 80 години, започнале масивна потрага која за среќа […]

Видео

Го паркираа поршето во вода: Она што ќе го сторат ќе ве остави збунети

Погледнете каква лудорија смислија овие момци.Овие руски фраери беа главни на плажа со својата смела идеја. Видеото е снимено на реката Волга, и откако се појави на интернет, постојано буди […]

Видео

УШТЕ ОВА НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ: Како воопшто таа добила возачка дозвола?

Неверојатно…Видеото трае шест минути, а покажува како жена за тоа време, безуспешно се обидува да паркира автомобил. Ги пробала сите можни финти, но сепак безуспешно… Сепак, на крајот направила нешто […]

Автомобилизам

Идеално решение за проблемите со паркирање

Според технолошкиот блог Engadget научниците од Масачусетс Институтот за технологија (MIT) развиле концепт на електричен автомобил кој се собира и кој има за цел да го олесни градското возење.   […]