Ознака: парно

Вести

Според новиот закон за градба новите згради ќе мораат да се приклучат на парно

Според новиот закон за градба новите згради ќе мораат да се приклучат на парно Бислимовски, претседателот на РКЕ, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската комора на […]

Вести

Поради голем дефект делови од Скопје без парно, екипите интензивно работат на терен

Поради дефект (губење на вода) во дел од толинската мрежа прекината е испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во централното градско подрачје и делови од општина Карпош.Екипите на […]

Вести

Од 1-ви август поевтинува парното!

Парното греење од 1 август ќе поевтини, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Како што соопшти денеска претседателот на РКЕ Димитар Петров, цената на најголемиот снабдувач БЕГ се намалува за 10,93 […]

Занимливости

Колку се плаќа за струја и парно во Америка

Порталот EuroChicago.com се одзва на молбата од страна на бугарските медиуми да објави фотографија од сметка за струја и гас на емигрантско семејство што живее во Чикаго. Семејството е четиричлено, […]