Ознака: партиски вработувања

Вести

Манчевски манипулира со бројки за да скрие масовни партиски вработувања

ВМРО-ДПМНЕ смета дека министерот Дамјан Манчевски не ги познава законските норми во Македонија поврзани со администрацијата и дека со денешната прес-конференција за вработувања се обидел да ја изманипулира јавноста и граѓаните […]

Вести

Ефтов: Нека ме поканат и мене во Телма, за да ги пофалам СЈО и да ја вработат жена ми

Новинарот Васко Ефтов, реагираше на последните вработување во Специјалното јавно обвинителствоМедиумите деновиве пишуваат за вработувањата како награда за бранење на ставови на СЈО, како и непотизам во ова јавно обвинителство. […]