Ознака: парфем

Занимливости

Како парфемот да ви трае цел ден!

Припадничките на понежниот пол почесто знаат да мирисаат одлично во текот на целиот ден. Мажите се помалку склони кон оваа навика, но подеднакво заинтересирани да научат како да направат мирисот […]

Издвојуваме

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Од денес и официјално е пуштен во продажба „ЕРА“ ширум светот Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Имено, како што е познато, Ристеска […]

Живот

Како секогаш да мирисате убаво

Како секогаш да мирисате убаво КОРИСТЕТЕ МИРИЗЛИВ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ Од сите начини секогаш да мирисате добро, користењето на миризлив гел за туширање е најлесно. Користење на миризлив гел за […]

Нега и убавина

Грешки кои ги прават дамите секое лето: Направете го ова и секогаш ќе мирисате прекрасно

Иако ги обожуваме парфемите, правиме некои грешки, токму во летниот период. Кога помислуваме на лето, сите некако мислиме на слатки мириси. Тука лежи и грешката. На пример, цветните мириси се […]

Живот

Грешки кои често ги правиме кога ставаме парфем

Практично гледано, нанесувањето парфем е буквално наједноставната работа од сета рутина за разубавување која ја практикуваме. Но, верувале или не и во оваа најлесна рутина неретко се прават грешки кои […]

Занимливости

Најскапиот парфем на светот чини 1,5 милиони долари

Францускиот бренд „Мореал Париз“ неодамна го претстави најскапиот парфем на светот – „Ле Монд сур Мажур“, префинет мирис во шише полуксузно од кое било претходно. Цената на еден парфем е […]