Ознака: паста карбонара

Кулинарство

Паста карбонара по рецепт на Гордон Ремзи: Најкремасто чудо, спремно за само 10 минути

Познатиот готвач Гордон Ремзи открил рецепт за кремаста паста карбонара и го покажал процесот на припрема кој трае само 10 минути. Потребни состојки:- сланина или панцета, исечкана на коцки – […]

Кулинарство

Паста карбонара по рецепт на Гордон Ремзи: Најкремасто чудо, спремно за само 10 минути

Познатиот готвач Гордон Ремзи открил рецепт за кремаста паста карбонара и го покажал процесот на припрема кој трае само 10 минути. Потребни состојки: – сланина или панцета, исечкана на коцки […]

Кулинарство

Италијанскиот шеф на кујна вели дека за совршените паста карбонара потребни се 5 состојки

Секој има своја варијанта на овој рецепт, но овој рецепт кој сега ќе ви го претставиме доаѓа директно од Италија… Италијанскиот шеф на кујна Масимо Бијанчи го открил својот рецепт […]