Ознака: Пастирска пита

Кулинарство

Најпопуларниот рецепт на интернет: Пастирска пита е британскиот специјалитет кој ќе ве освои

Доколку се прашувате што да зготвите за ручек во наредните денови или пак за вечера, пастирската пита е одличен избор. Овој рецепт едноставно го освои светот, а за вкусот многумина […]