Ознака: ПАТЕН ПРАВЕЦ

Вести Македонија

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман

Од 23 часот синоќа е нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на патниот правец беше во прекин поради голем шумски […]

Живот

Променет сообраќаен режим на патниот правец Гостивар-Маврово

Како што информираат од АМСМ заради изведување градежни активности на автопатот А2 денес на патниот правец Гостивар-Маврово ќе има променет режим на сообраќај. – Виадукт трејд ДООЕЛ известува дека на […]

Вести Македонија

Забрана за движење на тешки товарни возила на патот Дебар-Струга

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Од превентивни причини воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на […]

Вести

Патот преку националниот парк Јасен е пуштен за сообраќај

Патниот правец Скопје-Македонски Брод, преку националниот парк Јасен, е пуштен за сообраќај за лесни возила (автомобили), соопшти ЈП Македонија пат.На учесниците во сообраќајот им се препорачува крајно внимателно управување со […]

Локална самоуправа

Започна рехабилитацијата на патниот правец Градско-Росоман-Дреново: Уште едно од ветувањата се реализира

По посетата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прилепскиот регион каде од страна на граѓаните беше побарано да се рехабилитира патниот правец Градско-Росоман-Дреново, од завчера градежната оператива на Македонија […]