Ознака: патики

Занимливости

Како нови: Со малку труд вашите патики ќе станат повторно блескаво бели

Белите патики се едни од најпродаваните модели на обувки низ целиот свет, но тука постои еден мал проблем – нивната белина ќе се изгуби за кратко. Но постои решение и […]

Занимливости

Погрешно ги врзувате врвките на патиките: Со овие идеи и потези ќе бидете уникатни

Списокот на работи кои ги правиме погрешно, се дополнува. Како ги местите врвките на патиките? Се трудите, но се вплеткувате? Во ова видео ќе ги дознаете најинтересните и најлесните начини […]

Меѓународен фудбал

Роналдо ќе носи патики изработени од раката на Македонец!

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите светски фудбалери, добива рачно изработени патики од страна на македонскиот уметник Сатја Грабулоски, кој со својата компанија „Swithadot“ прави чуда и продолжува да ги снабдува […]

Мода

Патики носиме и во зима – имаме супер идеи како да ги комбинирате!

Спортската и лежерна естетика, оддамна не е резервирана само за викендите со спортски активности, туку ја применуваме во нашето секојдневие, во секоја прилика кога може да искомбинираме по некое спортско […]

Занимливости Мода

И обувките ви го откриваат карактерот

Доколку сакате да откриете колку обувките кои ги обожувате ви го откриваат карактерот доволно е да погледнете во шкавчето и ќе дознете многи работи. Патики Ја обожувате Одри Хепберн и […]

Занимливости

Што да им правите на старите патики? Претворете ги во саксии за цвеќиња!

Некој ги сака керамичките саксии, а некои глинени саксии, додека некои се задоволуваат и со најефтините пластични саксии за одгледување на цвеќе. За јапонскиот уметник Косуке Сугумота идеално место за […]

Живот

Шест навики кои се штетни за стапалата

Стапалата се важен дел од човечкото тело, иако на нив некако не посветуваме доволно внимание.Проблемите поврзани со стапалата може да укажуваат на разни здравствени проблеми, па затоа треба правилно да се […]

Занимливости

Трик кој го полуде цел свет: Еве како вашите патики да бидат повторно бели!

Белите патики се едни од најпродаваните модели на обувки низ целиот свет, но тука постои еден мал проблем – нивната белина ќе се изгуби за кратко.Но постои решение и начин […]