Ознака: пати

Балкан

Поради птичји грип во Бугарија ќе бидат усмртени 5.380 патки

Бугарската агенција за безбедност на храната денеска соопшти дека во градот Раковски, во јужниот дел на Бугарија, се појавил вирус на птичји грип Х5Н8, поради што вкупно 5.380 патки ќе […]