Ознака: патка

Занимливости

Турчин силувал патка!

Турската полиција уапсила човек затоа што, според зборовите на негов роднина, силувал патка додека ноќевал во нивната куќа.  Злоделото се случило во Бурса, која се наоѓа во регионот на Мармарис, […]