Ознака: патувања

Живот

ДАЛ OТKAЗ И СЕГА УЖИВА ВО ЖИВОТОТ: “Вложив само 100 евра и сега живеам како цар”!

Џони Ворд има 33-години и заpaботyва уживајќи во животот. Момчето вели дека патува, а му плаќаат за тоа. Заработил повеќе од 2 милиони евра со своите патувања, бидејќи ги наплатува […]

Занимливости

Кои се најдобрите хаштагови на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

Можеби летото веќе е зад нас, но доколку досега не сте патувале наесен, добро е да знаете дека ова е едно од најмагичните периоди од годината. Затоа, не мислете се […]

Живот

Еве колку месеци пред да ви истече пасошот може да патувате во странство

Сезоната на летни одмори е веќе започната, па доколку патувате во странство неопходно е два пати да ја проверите датата за истекување на пасошот. Причината за тоа е што во […]

Вести

Колку ги чинат граѓаните патувањата на Заев, само во Словенија 10 лица од владиниот кабинет

Над 10 лица од владиниот кабинет на Зоран Заев, беа присутни за време на официјалната посета на Љубљана, членови на кабинетот, посебно ангажиран фоторепортер, камерман, дополнет со советникот за јавност […]

Вести

Внимателно со лековите доколку се подготвувате за патување

Честите патувања, викенд одмори на море или на езеро, на планина или на река, значат и поголема изложеност на организмот на надворешни влијанија и зголемена појава на алергии и вирусни […]

Живот

Патувањата ни помагаат подобро да се запознаеме себеси

Поради секојдневните  обврски често запагаме во рутина . Патувањата се прилика да запознаеме други култури и народи  а да почнеме да го цениме она што го имаме дома.На светот постојот […]

Автомобилизам

Астон Мартин почна да нуди луксузни патувања и додатоци!

Луксузната автомобилска марка „Астон Мартин“, почнува да нуди неколку соодветни и престижни искуства на клиенти.Пакетот од екскурзии и додатоци за богатите се вика „Уметност на живеењето“ (Art of Living). Дел од него се […]