Ознака: пат охрид-кичево

Македонија

“Пасат“ излетал од патот Охрид- Кичево, двајца повредени

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на патот Охрид- Кичево, откако возачот изгубил контрола и излетал од патот. Синоќа во 21:00 часот било пријавено дека на […]

Вести

Шест возила се излизгаа на патот Охрид – Кичево

Пет патнички и едно товарно возило се излизгаа од коловозот на магистралниот пат Охрид­-Кичево на потегот од Ново Село до планинскиот превој Пресека, при што нема повредени лица, а предизвикана […]

Црна хроника

Сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

На магистралниот пат Охрид-Кичево, вчера во 8:20 часот во близина на местото викано „Разделна“, се случила сообраќајна незгода во која 58-годишниот Н.Д. од Прилеп, управувајќи товарно моторно возило „Фургон“ со […]