Ознака: пациенти

Вести

ИНФЕКТИВНА ГО ИСПОЛНИ КАПАЦИТЕТОТ, МОДУЛАРНАТА ПАК ПРИМА ПАЦИЕНТИ: Вакцинацијата од денеска во Здравствен дом

Евидентно се зголемува бројот на новозаразени со корона вирусот, па следствено на тоа се поголем е и бројот на пациентите на кои им се неопходни хоспитализации. Здравствените власти уверуваат дека […]

Вести

ТРЕБА ЛИ ДА УБИЈАМ ЧОВЕК ЗА ШИШЕ ВОДА- потресно сведоштво на пациент болен од коронавирус во штипската болницa

Телевизијата Клан на својот Фејсбук профил сподели видео направено на инфективното одделение во штипската болница. На видеото освен катастрофално лошите услови, пациентите сведочат и како никој од медицинскиот персонал не […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1674 тестирања, а регистрирани се 186 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1674 тестирања, а регистрирани се 186 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 56 -Куманово 16 -Штип 8 -Прилеп 7 -Тетово 10 -Струга 6 -Велес […]

Вести

Детската болница во Козле од денеска ќе прима пациенти со ковид-19

Детската болница во Козле од денеска ќе прима и пациенти заразени со вирусот ковид-19. Како што соопшти вчера Министерството за здравство, ќе има 60 легла за возрасни пациенти и 15 […]

Вести

Двајцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег се во добра здравствена состојба

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба, соопшти Министерството за здравство. Од Клиниката за урологија […]

Вести

Додека чекаат да бидат тестирани спијат во кутии: Еден од најголемите аеродроми во светот се претвори во легло на заразата

Додека чекаат да бидат тестирани спијат во кутии: Еден од најголемите аеродроми во светот се претвори во легло на заразата Власта во Јапонија пронајде алтернатива за патниците кои чекаат за […]

Вести

Оздравени се две лица од Штип кои имаа коронавирус

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на […]

Живот

Познато кој бил првиот пациент заразен со Корона: Жената од каде што тргна опасниот вирус

Според „Дејли меил“, првото лице за кое било откриено дека е заразено со КОВИД 19, врз основа на увид во доверливи документи добиени од медиумите, била 57-годишната Веи Гушијан, продавачка […]