Ознака: пајак

Видео

Видео: Убил пајак во домот, но тоа што следи подоцна ќе ви ја замрзне крвта во вените!

Ова кратко видео покажува една од најморбидните сцени на природата.Веднаш од старт ве предупредуваме ова видео да не го гледате доколку скоро сте јадени или имате намера да јадете. Имено, […]

Живот

На неговата нога се појавила мистериозна црна точка, две седмици подоцна момчето починало…

Кеит Пирс го прославувал својот 10-ти роденден, јадел торта отварал подароци, се смеел и се дружел со своите пријатели. Неговите пријатели го опишуваат како енергична личност. Но, за жал тој забележал […]

Вести

Очигледно му се брза: Пајак на ПОЦ сруши бандера

При собирањето на непрописно паркиран автомобил, пајакот почна да  руши бандера што се наоѓала во близина.На Пајак возилото на општина Центар очигледно многу се брза. ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срамНа […]

Видео

Ја отворил вратата и се замрзнал од СТРАВ кога видел илјадници црни точки на плафонот

Веруваме дека луѓето  кои  престојувале во оваа просторија, никогаш нема да ја забрават  оваа глетка повеќето луѓе не сакаат да гледаат пајаци  во  своја близина, а некои дури и  доживуваат […]

Живот

Еве што треба да направите ако ве касне ЦРНА ВДОВИЦА!

Пајаците наречени црна вдовица лесно се препознаваат. Црни се, сјајни и имаат препознатлив знак на грбот во облик на црвен песочен часовник. Понекогаш, овој знак има и малку поразличен облик. […]