Ознака: пеглање

Живот

7 најголеми грешки при пеглањето што ги уништуваат вашите алишта

Поставувањето алуминиумска фолија на штицата за пеглање, одделување на алиштата и редовното чистење на пеглата ќе го намали времето за пеглање и ќе ви ги зачува омилените парчиња облека, исто […]

Занимливости

Не сте сигурни дали ги исклучивте пеглата или шпоретот? Овие трикови ќе ви помогнат да се потсетите

Колку пати ви се случило да излезете од дома и да не сте сигурни дали сте ги исклучиле пеглата или шпоретот? Поради многуте обврски, ги забораваме најосновните работи. Меѓутоа, ако […]

Занимливости

Кажете им „збогум“на маките со пеглањето: Магичен спреј се прави од 3 состојки кои сигурно ги имате дома

Кога би требало да издвоиме една домашна обврска која ја мразиме, веројатно повеќето жени би се сложиле дека тоа е пеглањето. Освен што одзема многу време, оваа прилично напорна активност […]

Живот

Ставете три коцки мраз во машината за алишта и ќе заштедите време и пари

Ставете три коцки мраз во машината за алишта и ќе заштедите време и париСите знаеме колку е напорно перењето па пеглањето на алиштата, но сега е откриен генијален трик кој […]

Живот

Освен што буквално ни ја гори косата, пеглањето има една лоша последица

Иако  сите знаме дека  користењето пегла прилично  ни  ја оштетува косата-  тоа  баш и  не не спречува често  да ја користиме. И  да, не пости таква пегла која нема да ни  […]