Ознака: педесетгодишен

Црна хроника

Пронајден педесетгодишен застрелан маж

Според првичните сознанија на Обвинителството во починатото лице кое беше пронајдено во саботата вечер во Демиркаписко е пукано со огнено оружје. Државното јавно обвинителство за МИА наведе дека се чека да се […]