Ознака: “Пежо“

Црна хроника

“Пежо“ излетало од патот, загинал возачот

Маж почина во сообраќајна несреќа во Прилепско, информира МВР. Вчера во 17:40 часот на локалниот пат село Крушеани-село Обршани, Прилепско, 59-годишниот В.К. од село Подвис, управувајќи патничко возило “Пежо 306“ […]