Ознака: пекарска мешалка

Балкан

СЕМЕЈСТВОТО ЗАВИЕНО ВО ЦРНО: Ова е детето кое падна во пекарска мешалка

Петгодишниот Душан Н. настрада во неделата во белградската населба Борча кога падна во мешалица за леб во сѐ уште неотворената пекара „Николиќ МДО“.Трагедијата се случила пред очите на неговата осумгодишна […]

Црна хроника

СРЕЌЕН ДЕН ПРЕРАСНАЛ ВО ТРАГЕДИЈА: Петгодишно дете го сомлела пекарска мешалка!

Петгодишно момче починало вечерва во страшна несреќа која се случила со белградската населба Борча, пишуваат српските медиуми.Детето починало во 20:05 часот, во пекарница која се подготвувала за утрешно свечено отворање. Како […]