Ознака: ПЕКОЛНО ТОПЛО

Живот

Пристигнува најтоплото лето во историјата: Температурите ќе бидат пеколни, но еве зошто тоа се добри вести

Американските научници од Националната управа за океани и атмосфера “NOAA” објавија дека постои дури 75 отсто шанса 2020 година да биде најтоплата година на планетата Земја во историјата на мерење […]

Живот Магазин

Ќе продолжи летото Прогноза за следните денови

Во следните денови територијата на нашата држава повторно ќе биде под влијание на значително потопла воздушна маса која значително ќе услови значителен пораст на температурите на воздухот па така ова […]

Живот

Следните четири години ќе бидат пеколно врели

Според најновите истражувања , направени преку математички модел , е утврдено дека наредните неколку години ќе биде исклучително жешко. Научниците преку математички модел со кој се утврдува колку ќе се […]

Вести

Температури до 34 степени

Денес, на првиот ден од јуни, ќе имаме сончево и топло време. Попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат […]