Ознака: пекол

Вести

Во Исланд се спроведува масовно тестирање на КОРОНА ВИРУСОТ

Исланд, процентуално, има најголем број тестирани во светот и е единствена која врши тестирање во општата популација, а не само кај потенцијално заболените. Исландската истражувачка медицинска компанија Декод Џенетикс се […]

Инстаграм Сцена

Бонд девојката Олга Кириленко е позитивна на КОРОНА ВИРУСОТ

Олга Кириленко е во самоизолација откако доби позитивни резултати за СОВИД-19 или КОРОНА ВИРУС. Украинската актерка и манекенка во неделата на Инстаграм ПОСТИРАШЕ за да им ги открие вестите на […]

Вести

Затворен е мостот што ги сврзува Венецуела и Колумбија поради КОРОНА ВИРУСОТ (фото)

Луѓе кои носат маски за лице се гледаат во близина на границата со Венецуела – Колумбија, откако колумбиската влада одлучи да го затвори Меѓународниот мост Симон Боливар како превентивна мерка, […]

Вести Видео

Месец на пеколот – документарец за карантинот во Вухан

Месец на пеколот – документарец за карантинот во Вухан. Предлагаме да го погледнете ова за да стекнете поблизок увид во сериозноста на ситуацијата. МЕРКИ (14.3.2020) Прочитајте на оваа тема и […]

Вести Македонија

Пеколот допрва доаѓа, подгответе се за среда

Во текот на претстојниот викенд времето ќе биде сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе благ пад на температурите. Во недела максималната температура ќе се искачи до 33-от степен, но […]

Вести

Газда од пеколот: Ја врзал за дрво жената која му го чисти домот, причината е уште пошокантна

Богат маж од Саудиска Арабија брутално ја казнил жената, која во неговиот дом работела како чистачка и ја врзал за дрво. Филипинката, која работела како чистачка во дом на богат […]