Ознака: пелени

Занимливости

Не ја трга цуцлата од уста и носи пелени: Оваа 21-годишна девојка не е болна, но крие тешка приказна

Камила Лола од Швајцарија е 21-годишна девојка која живее живот како бебе и е членка на здужението „Возрасни кои ги сакаат бебешките пелени“. Таа 24 часа дневно носи цуцла и […]

Вести

Алкалоид донираше медицински средства, средства за хигиена, чистење и дезинфекција

Македонскиот фармацевтски гигант Алкалоид АД Скопје изрази во вторникот преку медиумите длабоко сочувство до семејствата на настраданите и искрено жалење за загубите направени од природнатакатастрофа која се случи на подрачјето […]

Живот

ЌЕ ВИ ПРЕПУКНЕ СРЦЕ: Самохрана мајка наместо пелени за својата ќерка користи…

Оваа приказна доаѓа од Босна, а станува збор за Вјезовиќ Бесиме која живее со ќерката Фатма и двегодишниот внук.Куќата во која таа живее изгледа како од хорор филмовите, без вода, […]