Ознака: пенал

Меѓународен фудбал

(Видео) Фелипе Мело одбрани пенал во последната минута!

Во натпревар од 13-тото коло од турската фудбалска лига, Галатасарај победи на гости кај последнопласираниот Елазигспор со 0:1, па се задржа на првото место на табелата.  За освојувањето на инаку […]