Ознака: пензии

Вести

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи со зголемување на пензиите, СДСМ ги кратеше

Во рамки на тековните директни средби со граѓаните, Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска го посети Сојузот на пензионери во Кочани, каде со пензионерите разговараше за многубројните реализирани проекти во интерес […]

Вести

Груевски: За 10 години најниската пензија се зголеми за точно 90,32%

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 4, Никола Груевски вчера во Прилеп потсети дека за 10 години најниската пензија се зголемила за точно 90,32%.Додаде дека просечната пензија […]

Вести

Спасов: Зголемување на пензиите за 10,25 одсто

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов денеска оствари средби со пензионерите и претседателите на здруженијата на пензионерите од Охрид и Дебарца, притоа пренесувајќи им дел од […]

Вести

Груевски: Зголемување на пензиите за најмалку 10,25 отсто во наредните четири години

Зголемување на пензиите за најмалку 10,25 отсто во наредните четири години, продолжување на проектите за бесплатна бањско-климатска рекреација, бесплатен викенд и бесплатен воз, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на […]

Вести

Ѓорчев: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите за 10,2 проценти

Владата на ВМРО-ДПМНЕ води сериозна грижа за пензионерите, така и ќе продолжи – со зголемување на пензиите. Ние нашите ветувања ги остваруваме и тоа може да се почувствува и види. […]

Вести

Попоски: Покачување на пензиите за 10,25 одсто

На овие избори ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија оди со најобемна, нејдеталната програма досега која го одразува реалните потреби на граѓаните. Затоа и ја нарековме „РЕАЛНО“ бидејќи планираме се […]

Вести

Пешевски: Пензискиот систем е стабилен, пензиите се исплаќаат навреме и така и ќе продолжи

Граѓаните не треба да се почувствуваат загрозени или загрижени за пензискиот систем. Тој е стабилен, а пензиите се исплаќаат навреме како и секогаш во изминатите 10 години. Така и ќе […]

Вести

Спасов: Просечната пензија од 2006 досега се зголеми за над 70%, а најниската пензија се зголеми за 90%

ВМРО-ДПМНЕ е единствената партија во Македонија која континуирано води грижа за највозрасните граѓани. Тоа го покажавме со конкретни дела, истакна министерот за труд и социјална политика Диме Спасов на панел […]